KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099075
*
nr 1409 9075
William Avar
(1917-2012), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -87, komposition. Olja på duk, 48x58, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 18:49:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 15:49:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
William Avar
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Läs mer om William Avar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige william avar
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24
-
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10
*
William Avar
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Läs mer om William Avar
nr 1409 9075
William Avar
(1917-2012), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -87, komposition. Olja på duk, 48x58, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 15:49:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
William Avar
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.Läs mer om William Avar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige william avar
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24 -
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10